Ranking Ubezpieczeń na Życie

Ubezpieczenie na życie jest rodzajem polisy, której przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. Oznacza to, że w przypadku śmierci, ubezpieczyciel jest prawnie zobowiązany do wypłaty świadczeń w formie odszkodowania na rzecz wyznaczonych osób. Ubezpieczenie na życie jest produktem, który powinien posiadać każdy, kto chce zadbać o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny. W ostatnim czasie pożądane okazało się ubezpieczenie dla przedsiębiorców. Firmy coraz częściej oferują ubezpieczenia na życie, a pracownicy w dużym stopniu na tym korzystają. Decydujesz się na zakup polisy? Ranking ubezpieczeń na życie jest najlepszym sposobem na porównanie istniejących ofert.

Ubezpieczenie na życie - dlaczego jest takie ważne?

Ubezpieczenie na życie dla przedsiębiorcy to gwarancja bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny. Finansowe zabezpieczenie przyszłości bliskich osób jest kluczem do spokoju i dobrą inwestycją, która okaże się pomocna w nieoczekiwanym momencie. Aby przedsiębiorcy w przystępny sposób mogli sprawdzić proponowane na rynku polisy przydatny okaże się ranking. Ranking ubezpieczeń na życie umożliwia zapoznanie się z dostępnymi ofertami ubezpieczyciela, pomaga w porównaniu klasycznych produktów i ułatwia podjęcie decyzji w kwestii najlepszego dla nas ubezpieczenia. Idealne ubezpieczenie musi jednak brać pod uwagę odmienne wymagania każdego człowieka. Zakres ochrony w polisie ubezpieczeniowej, suma ubezpieczenia, wyłączenia odpowiedzialności, ubezpieczenia dodatkowe, a nawet wysokość składki - to kwestie, nad którymi trzeba się zastanowić osobiście. Ranking ubezpieczeń na życie nie uwzględnia wszystkich tych kryteriów, ale może być dobrym przewodnikiem po ubezpieczeniach, który wskaże odpowiednie wytyczne i wesprze w podjęciu tej ważnej decyzji. Sprawdź dostępne oferty i zdecyduj się na zakup ubezpieczenia na życie. Ranking Ci w tym pomoże!

Warta Ekstrabiznes plus

Warta Ekstrabiznes plus

Towarzystwo ubezpieczeń Warta zapewnia kompleksową ofertę ubezpieczeń na życie dla pracowników z jasnymi warunkami umowy i możliwością rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej na rodzinę. Dodatkowo Warta przyznaje możliwość indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia życiowego po zmianie pracy.

Atuty polisy na życie:

 • Polisa dostępna już od 48 zł miesięcznie z możliwością opłacania składki również kwartalnie, półrocznie i rocznie ,
 • Bogaty zakres ubezpieczenia dla głównego ubezpieczonego i jego rodziny,
 • Pomoc finansowa przy poważnym zachorowaniu ubezpieczonego, trwałej niezdolności do pracy czy operacji chirurgicznej,
 • Bardzo szeroki zakres ochrony życia.

Unum

Unum

UNUM gwarantuje ochronę ubezpieczeniową dla wszystkich zatrudnionych oraz ich partnerów, małżonków i dzieci. Zakres ubezpieczenia może obejmować wiele zdarzeń dodatkowych zarówno śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, poważnej operacji chirurgicznej, leczenia specjalistycznego, czy urodzenia dziecka.

Atuty polisy:

 • Polisa funkcjonująca na terytorium całego świata dająca komfort życia,
 • Ponad 30 umów dodatkowych umożliwiających personalizację ubezpieczenia i dopasowanie do własnych potrzeb,
 • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia dla dzieci pracowników w wieku 16 lat,
 • Wysokość miesięcznej składki od 76 zł i ochrona przez 12 miesięcy.

Nationale Nederlanden

Nationale Nederlanden

Ubezpieczenia na życie świadczone przez Nationale Nederlanden są dobrym sposobem na asekurację przyszłości swojej i swoich bliskich. Dostępne produkty będą miały stałą składkę przez cały okres trwania ubezpieczenia, dlatego nie trzeba martwić się o podwyżki cen. Ubezpieczony może objąć ochroną swoich bliskich, nawet dzieci i liczyć na pomoc finansową również w przypadku niezdolności do pracy.

Atuty polisy na życie:

 • Elastyczne dopasowanie do Twoich potrzeb, np. o ochronę na wypadek nowotworu, poważnych chorób, cukrzycy, niezdolności do samodzielnego życia, pobytu w szpitalu,
 • Niewielki koszt w stosunku do szerokiego zakresu ochrony,
 • Ubezpieczenie działające na całym świecie przez całą dobę,
 • Zachowanie warunków polisy przy zmianie pracy.

ERGO Hestia

ERGO Hestia

ERGO Hestia zapewnia polisy na życie o różnorodnych zakresach i wariantach. Dzięki temu każdy zainteresowany znajdzie ubezpieczenie dla siebie. Ochrona oferowana jest w przypadku śmierci, poważnego zachorowania osoby ubezpieczonej, a także dziecka oraz bliskich. Polisa na życie z ERGO Hestia zapewnia wysokie sumy ubezpieczenia, przy zachowaniu niskich składek, dobieranych do potrzeb i możliwości ubezpieczonych.

Atuty polisy:

 • Możliwość zawarcia umowy i obsługi ubezpieczenia online,
 • Wybór polisy spośród różnorodnych wariantów, zarówno dla jednej osoby, pary, jak i rodziny
 • Ochrona w przypadku zgonu ubezpieczonego niezależnie od przyczyny, możliwość dopasowania polisy do swojego zawodu i potrzeb,
 • Zapewnienie ochrony na wypadek hospitalizacji, także przy ciąży, chorobie i nieszczęśliwym wypadku

Generali

Generali

Generali jako firma z długą tradycją zapewnia wszechstronną ofertę ubezpieczeń na życie, które dopasują się do każdego. Polisa może obejmować Ciebie, Twoich bliskich, dzieci, a także Twojego psa. Ubezpieczenie Generali okażą się pomocne w trudnych sytuacjach życiowych, a otrzymane wsparcie finansowe wesprze przyszłość Twoja i Twojej rodziny.

Atuty polisy:

 • Rozszerzenie polisy o dodatkowe umowy np. trwały uszczerbek na zdrowiu, poważne zachorowanie, nowotwór, pobyt w szpitalu, usługi medyczne, wizyty u lekarza, badania, pokrycie kosztów rehabilitacji, transport medyczny,
 • Ochrona dla Ciebie, pary, rodziny i seniorów,
 • Wypłata świadczeń już w 48 godzin po zgłoszeniu wypadku,
 • Możliwość kontynuacji ubezpieczenia po ustaniu zatrudnienia.

UNIQA

UNIQA

UNIQA gwarantuje szeroki zakres ochrony życia i zdrowia osoby ubezpieczonej, a także jej bliskich, w tym małżonka, dziecka, rodziców i teściów. Polisa zapewnia kompleksową ochronę długoterminową, zabezpieczenie tego, co najcenniejsze i zapewnienie bliskim wsparcia finansowego w trudnych chwilach.

Atuty polisy:

 • Pomoc w 24 godziny na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych, w tym transport medyczny, rehabilitacja, pomoc psychologa, dostawa leków i medyczna infolinia,
 • Konstrukcja polisy zgodnie z potrzebami osoby ubezpieczonej,
 • Składka już od 50 złotych miesięcznie,
 • Rozszerzenie ubezpieczenia o umowy dodatkowe np. świadczenia z zakresu poważnego zachorowania, operacji medycznej, osierocenia dziecka, niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu.

Ranking Ubezpieczeń na życie - co to jest?

Nadrzędnym zadaniem mającym zostać spełnionym przez ranking jest "jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?". Nasze zestawienie ofert ubezpieczeń pozwoli Ci porównać warunki ubezpieczenia, wysokość składki ubezpieczenia oraz cenę. Warto na początku przygotować sobie informację jaki zakres polisy ubezpieczeniowej potrzebujemy. A następnie zderzyć to z zakresami ofertowanymi przez Towarzystwa. Prócz klasycznych polis, wyróżniamy również ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny. Jest to najlepsza forma zabezpieczenia kredytu czy pożyczki, w razie śmierci ubezpieczonego. Dzięki takiemu zabiegowi bank może ograniczyć ryzyko kredytowe, a kredytobiorca może liczyć na lepsze warunki umowy kredytowej. Bardzo często banki same oferują nam polisy życiowe, ale jednak warto się zastanowić czy nie lepiej skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń i wykupić ubezpieczenie tańsze czasami nawet o połowę. Oczywiście należy pamiętać że umowa ubezpieczenia powinna zawierać specjalne zapisy mówiące o zabezpieczonej kwocie kredytu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Dla każdej osoby która zastanawia się nad indywidualnym ubezpieczeniem, kwestia ceny jest bardzo kluczowa. Ceny miesięczne zaczynają się już od 40 złotych, ale są to produkty gdzie suma ubezpieczenia jest niewielka i obejmuje bardzo mały zakres. Cena zależy od wielu czynników takich jak:

 • Wysokości sumy ubezpieczeniowej
 • Rodzaju Ubezpieczenia
 • Firm Ubezpieczeniowych
 • Wieku
 • Stanu zdrowia

Wybór nie powinien być oparty na cenie ubezpieczenia a na tym co obejmuje ubezpieczenie. To właśnie zawarcie umowy na tej podstawie będzie najlepszym wyborem. Ale jak to wszystko sprawdzić i wybrać? Z pomocą przychodzą nam porównywarki ubezpieczeń, które pozwolą na zaoszczędzeniu wielu godzin w poszukiwaniu najlepszej polisy. Drugą opcją jest skontaktowania się z profesjonalnym Agentem bądź Brokerem Ubezpieczeniowym. To właśnie takie osoby przygotują dla Ciebie najlepszy ranking polis dostosowanych pod Twoje warunki. Warto nadmienić, że ubezpieczenie indywidualne zawsze będzie droższe a niżeli ubezpieczenie grupowe. Do tych drugich, również możesz dołączyć w bardzo korzystnych warunkach. A nie zawsze trzeba pracować w zakładzie, są tzw. Grupy otwarte.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to polisa, w której przedmiotem ubezpieczonym jest życie, a odszkodowanie wypłacane jest osobom bliskim na wypadek śmierci ubezpieczonego. Przy ubezpieczeniu na życie możesz zawrzeć dodatkowe umowy, które ochronią Cię na wypadek innych zdarzeń. U wielu towarzystw ubezpieczeniowych, polisę na życie możesz dopasować do swoich potrzeb, odpowiednio ją rozszerzać i obejmować opieką całą rodzinę.

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie przeznaczone jest dla każdego, kto chce zapewnić swoim bliskim finansowe bezpieczeństwo i wsparcie. Polisa, zgodnie z kryteriami wiekowymi ubezpieczyciela, skierowana jest do osób dorosłych, szczególnie tych, którzy planują lub już założyły rodzinę. Pomoc finansowa oferowana przez ubezpieczenie może obejmować także dzieci, małżonków, całe rodziny i osoby starsze.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Podstawowe ubezpieczenie na życie obejmuje wypłatę świadczeń na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Jest to główny element polisy na życie, jednak ubezpieczenie może być rozszerzone o dodatkowe świadczenia i obejmować:

 • poważne zachorowanie,
 • poważne zachorowanie na nowotwór,
 • uszkodzenie ciała,
 • inwalidztwo,
 • niezdolność do pracy,
 • konieczność hospitalizacji,
 • konieczność przebycie operacji,
 • narodziny dziecka,
 • zgon członka rodziny osoby ubezpieczonej.

Gdzie można uzyskać ubezpieczenie na życie?

Zakup ubezpieczenia na życie jest prosty. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają zakup polisy przez internet, dlatego cały proces jest szybki i nieskomplikowany. Przed wyborem ubezpieczenia warto zajrzeć do rankingu ubezpieczeń na życie, który porównuje dostępne na rynku polisy w przystępny i zrozumiały sposób.

Na jaki okres zawiera się ubezpieczenie na życie?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego ubezpieczenie na życie można zawrzeć terminowo lub bezterminowo. Polisę na życie kupuje się na minimum rok i jest to standardowy okres. Niektórzy ubezpieczyciele mają w swojej ofercie polisy na pięć lat lub więcej. Ubezpieczenia bezterminowe są również dostępne, jednak nie wszyscy mogą do nich przystąpić. O takiej możliwości decyduje zazwyczaj wiek i stan zdrowia osoby ubezpieczonej.

Jak wybrać ubezpieczenie na życie dla siebie?

Pierwszym krokiem przy wyborze ubezpieczenia na życie powinno być skorzystanie z rankingu ubezpieczeń. Takie narzędzie w przejrzysty sposób pokaże nam dostępne oferty, dzięki czemu lepiej zapoznamy się z możliwymi produktami. Bardzo ważne jest również dokładne przeczytanie ogólnych warunków umowy. W ten sposób poznamy prawa i obowiązki nas i naszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Poznamy także okres karencji, wyłączenia z umowy, świadczenia, za które dostaniemy odszkodowanie i wysokość tego odszkodowania. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest oczywiście cena, ale również możliwe rozszerzenia polisy o dodatkowe świadczenia i dodatkowe osoby.