Ranking Ubezpieczeń na Życie

Ubezpieczenie na życie jest rodzajem polisy, której przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. Oznacza to, że w przypadku śmierci, ubezpieczyciel jest prawnie zobowiązany do wypłaty świadczeń w formie odszkodowania na rzecz wyznaczonych osób. Ubezpieczenie na życie jest produktem, który powinien posiadać każdy, kto chce zadbać o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny. W ostatnim czasie pożądane okazało się ubezpieczenie dla przedsiębiorców. Firmy coraz częściej oferują ubezpieczenia na życie, a pracownicy w dużym stopniu na tym korzystają. Decydujesz się na zakup polisy? Ranking ubezpieczeń na życie jest najlepszym sposobem na porównanie istniejących ofert.

Ubezpieczenie na życie - dlaczego jest takie ważne?

Ubezpieczenie na życie dla przedsiębiorcy to gwarancja bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny. Finansowe zabezpieczenie przyszłości bliskich osób jest kluczem do spokoju i dobrą inwestycją, która okaże się pomocna w nieoczekiwanym momencie. Aby przedsiębiorcy w przystępny sposób mogli sprawdzić proponowane na rynku polisy przydatny okaże się ranking. Ranking ubezpieczeń na życie umożliwia zapoznanie się z dostępnymi ofertami ubezpieczyciela, pomaga w porównaniu klasycznych produktów i ułatwia podjęcie decyzji w kwestii najlepszego dla nas ubezpieczenia. Idealne ubezpieczenie musi jednak brać pod uwagę odmienne wymagania każdego człowieka. Zakres ochrony w polisie ubezpieczeniowej, suma ubezpieczenia, wyłączenia odpowiedzialności, ubezpieczenia dodatkowe, a nawet wysokość składki - to kwestie, nad którymi trzeba się zastanowić osobiście. Ranking ubezpieczeń na życie nie uwzględnia wszystkich tych kryteriów, ale może być dobrym przewodnikiem po ubezpieczeniach, który wskaże odpowiednie wytyczne i wesprze w podjęciu tej ważnej decyzji. Sprawdź dostępne oferty i zdecyduj się na zakup ubezpieczenia na życie. Ranking Ci w tym pomoże!

Warta Ekstrabiznes plus

Prudential - Komfort życia

Towarzystwo ubezpieczeń Warta zapewnia kompleksową ofertę ubezpieczeń na życie dla pracowników z jasnymi warunkami umowy i możliwością rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej na rodzinę. Dodatkowo Warta przyznaje możliwość indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia życiowego po zmianie pracy.

Atuty polisy na życie:

 • Polisa dostępna już od 48 zł miesięcznie z możliwością opłacania składki również kwartalnie, półrocznie i rocznie ,
 • Bogaty zakres ubezpieczenia dla głównego ubezpieczonego i jego rodziny,
 • Pomoc finansowa przy poważnym zachorowaniu ubezpieczonego, trwałej niezdolności do pracy czy operacji chirurgicznej,
 • Bardzo szeroki zakres ochrony życia.

Unum

Unum

UNUM gwarantuje ochronę ubezpieczeniową dla wszystkich zatrudnionych oraz ich partnerów, małżonków i dzieci. Zakres ubezpieczenia może obejmować wiele zdarzeń dodatkowych zarówno śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, poważnej operacji chirurgicznej, leczenia specjalistycznego, czy urodzenia dziecka.

Atuty polisy:

 • Polisa funkcjonująca na terytorium całego świata dająca komfort życia,
 • Ponad 30 umów dodatkowych umożliwiających personalizację ubezpieczenia i dopasowanie do własnych potrzeb,
 • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia dla dzieci pracowników w wieku 16 lat,
 • Wysokość miesięcznej składki od 76 zł i ochrona przez 12 miesięcy.

Ranking Ubezpieczeń na życie - co to jest?

Nadrzędnym zadaniem mającym zostać spełnionym przez ranking jest "jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?". Nasze zestawienie ofert ubezpieczeń pozwoli Ci porównać warunki ubezpieczenia, wysokość składki ubezpieczenia oraz cenę. Warto na początku przygotować sobie informację jaki zakres polisy ubezpieczeniowej potrzebujemy. A następnie zderzyć to z zakresami ofertowanymi przez Towarzystwa. Prócz klasycznych polis, wyróżniamy również ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny. Jest to najlepsza forma zabezpieczenia kredytu czy pożyczki, w razie śmierci ubezpieczonego. Dzięki takiemu zabiegowi bank może ograniczyć ryzyko kredytowe, a kredytobiorca może liczyć na lepsze warunki umowy kredytowej. Bardzo często banki same oferują nam polisy życiowe, ale jednak warto się zastanowić czy nie lepiej skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń i wykupić ubezpieczenie tańsze czasami nawet o połowę. Oczywiście należy pamiętać że umowa ubezpieczenia powinna zawierać specjalne zapisy mówiące o zabezpieczonej kwocie kredytu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Dla każdej osoby która zastanawia się nad indywidualnym ubezpieczeniem, kwestia ceny jest bardzo kluczowa. Ceny miesięczne zaczynają się już od 40 złotych, ale są to produkty gdzie suma ubezpieczenia jest niewielka i obejmuje bardzo mały zakres. Cena zależy od wielu czynników takich jak:

 • Wysokości sumy ubezpieczeniowej
 • Rodzaju Ubezpieczenia
 • Firm Ubezpieczeniowych
 • Wieku
 • Stanu zdrowia

Wybór nie powinien być oparty na cenie ubezpieczenia a na tym co obejmuje ubezpieczenie. To właśnie zawarcie umowy na tej podstawie będzie najlepszym wyborem. Ale jak to wszystko sprawdzić i wybrać? Z pomocą przychodzą nam porównywarki ubezpieczeń, które pozwolą na zaoszczędzeniu wielu godzin w poszukiwaniu najlepszej polisy. Drugą opcją jest skontaktowania się z profesjonalnym Agentem bądź Brokerem Ubezpieczeniowym. To właśnie takie osoby przygotują dla Ciebie najlepszy ranking polis dostosowanych pod Twoje warunki. Warto nadmienić, że ubezpieczenie indywidualne zawsze będzie droższe a niżeli ubezpieczenie grupowe. Do tych drugich, również możesz dołączyć w bardzo korzystnych warunkach. A nie zawsze trzeba pracować w zakładzie, są tzw. Grupy otwarte.