Bony Sodexo

Bony Sodexo to popularna forma wynagrodzenia pozapłacowego, która umożliwia pracodawcom zapewnienie swoim pracownikom dodatkowych świadczeń, w postaci kart upominkowych lub papierowych bonów, które mogą być wykorzystane do zakupów w sklepach i punktach usługowych.


Bony Sodexo - co to?

Bony Sodexo mogą być wykorzystane do zakupów w ponad 50 000 największych sieci sklepów, w tym hipermarketów, sklepów RTV AGD, sklepów odzieżowych, perfumerii, kin, basenów i wielu innych punktów usługowych.


Bony Sodexo są często wykorzystywane jako element pakietu socjalnego dla pracowników, jako dodatkowy benefit oferowany w ramach umowy. Pracownicy mogą wykorzystać bony Sodexo do realizacji swoich codziennych potrzeb i zakupów, co przyczynia się do poprawy ich komfortu życia. Bony Sodexo to także dobra metoda motywowania osób zatrudnionych, która wpływa na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa i zapewnia firmie pozytywny wizerunek.


Bony Sedoxo

Jakie są rodzaje bonów Sodexo?

Bony to jedna z form benefitów pracowniczych, która cieszy się coraz większą popularnością wśród pracodawców. Są to specjalne vouchery, które pracownik otrzymuje od pracodawcy i które uprawniają go do dokonania zakupów w wybranych sklepach czy też korzystania z usług w określonych miejscach.


Znajdziemy różne rodzaje bonów Sodexo w tym kupon podarunkowy, premiowy, żywieniowy, na posiłek profilaktyczny, moto pass, travel & beauty pass oraz kupon kulturalno-rekreacyjny, poznaj je bliżej.


Kupon Podarunkowy jest popularną i bardzo uniwersalną formą doceniania pracowników. Może być on wykorzystany na wiele różnych sposobów, dlatego jest to jeden z najbardziej lubianych produktów Sodexo. Kupon podarunkowy może odznaczać się różnym nominałem, a decyzja ile pieniędzy zostanie na nią przeznaczone, zależy od pracodawcy. Dzięki temu można zachować dużą elastyczność i wybierać dla swoich pracowników odpowiednie kwoty tego benefitu. Kupon podarunkowy Sodexo to także ciekawe rozwiązanie dla pracowników. Mają oni do wyboru bardzo duży wachlarz sklepów i punktów usługowych, w których możliwe jest zrealizowanie bonu.


Kupon Premiowy to kolejny innowacyjny sposób nagradzania pracowników. Premia przekazywana w postaci kuponu będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla pracowników i pracodawców. Kupon premiowy stanowi dobrą alternatywę dla bonusu w gotówce lub nagrodach rzeczowych i na pewno zostanie dobrze wykorzystany.


Kupon Żywieniowy zapewnia pracownikom swobodę w wyborze miejsca i formy posiłku. Jak pokazują badania, dobre nawyki żywieniowe, zwłaszcza w pracy, to podstawa do efektywności i zdrowia. Nagradzanie pracowników za pomocą kuponów żywieniowych to uniwersalne i cenione narzędzie-benefit, który jest bardzo potrzebny pracownikom w całej Polsce.


Kupon na posiłek profilaktyczny wykorzystywany będzie przez firmy, które zobowiązane są oferować swoim pracownikom posiłki regeneracyjne. Kupon Sodexo jest zgodną z przepisami prawa formą świadczenia tych posiłków i jest również bardzo wygodny, co doceniają nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy.


Kupon Moto Pass będzie dobrą formą benefitu dla osób zmotoryzowanych. Kupon Moto Pass Sodexo wykorzystać można w wielu punktach m.in. na stacjach benzynowych, sklepach motoryzacyjnych, czy nawet niektórych stacjach diagnostyczno-usługowych. Benefit w takiej formie zostanie bardzo doceniony przez pracowników, ponieważ realnie pomoże w codzienności i wesprze domowy budżet pracownika.


Kupon Travel & Beauty Pass to kolejny ciekawy i przydatny produkt Sodexo. Taki kupon pracownik będzie mógł wykorzystać w ośrodkach spa, biurach podróży, hotelach, kinach, teatrach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, drogeriach, klubach fitness i wielu innych punktach.


Kupon Kulturalno-Rekreacyjny może być wykorzystany przy spędzaniu wolnego czasu. Z tego powodu pracownicy mogą użyć go m.in. w kinie, teatrze, operze, spa, czy drogeriach.


Bony Sodexo - gdzie kupić?

Zakup bonów Sodexo jest bardzo prosty. Wiesz już, jakie bony Sodexo dostępne są w ofercie sklepów, dlatego wybór jest łatwy. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę internetową Sodexo i zaznaczenie produktu lub produktów, które przykuły Twoją uwagę. Następnie wystarczy dodać szczegóły zamówienie takie jak ilość kuponów, ich wartość, czy dodatkowe potrzebne informacje i złożyć zamówienie. Następnie dokonuje się płatności i pozostaje jedynie czekać na przesyłkę, którą można wręczyć swoim pracownikom. Większość zamówień realizowana jest w 24 lub 48 godzin, dlatego możemy liczyć na szybkie załatwienie sprawy.


Gdzie można płacić bonami Sodexo?

Bonami Sodexo można płacić w bardzo wielu sklepach i punktach usługowych, które są partnerami Sodexo. Na liście dostępnych miejsc znajdziemy ponad 50 000 punktów sprzedaży. Bonami Sodexo zapłacimy m.in. w supermarketach i hipermarketach, w aptekach i drogeriach, sklepach RTV AGD, w sklepach z meblami, ubraniami i obuwiem, a także w różnego rodzaju miejscach do spędzania wolnego czasu np. w kinach, teatrach, na basenach, a także w restauracjach.


Lista miejsc, które umożliwiają płatność bonami Sodexo, dostępna jest na stronie internetowej. Możliwe jest także skorzystanie ze specjalnej wyszukiwarki punktów akceptujących bony, która ułatwia cały proces.


Czy bony Sodexo są opodatkowane?

W przypadku bonów Sodexo często pojawia się pytanie: czy bony Sodexo są opodatkowane i jak je rozliczyć.


Bony Sodexo jako benefity lub po prostu dodatkowe świadczenia, które pracownik dostaje w pracy, mogą zostać objęte obowiązkiem podatkowym. Będzie to miało miejsce w prawie każdej sytuacji. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest przypadek, gdy bony finansowane są z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, mają określony charakter socjalny i nie przekraczają ustalonego limitu. W tej sytuacji mogą one zostać zwolnione z podatku dochodowego.


Często zadawane pytania

1. Jak wymienić bony Sodexo na gotówkę?

Bonów Sodexo nie wymienia się na gotówkę i nie istnieje żaden oficjalny sposób takiej wymiany. Bony Sodexo wykorzystywane są na zakupy w określonych sieciach sklepów-partnerów.


2. Jak wygląda lista sklepów realizujących bony Sodexo?

Bony Sodexo można wykorzystać w ponad 50 000 sieci sklepów. Bonami Sodexo zapłacisz w:


  • supermarketach np. Auchan, Aldi, Carrefour, Netto, ABC, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Kaufland, Pepco, Dealz,
  • aptekach i drogeriach, np. SuperPharm, Hebe, Douglas, Sephora, Dr. Max, Dbam o Zdrowie, Farmacja24, a także w mniejszych aptekach i drogeriach w Twoim mieście,
  • sklepach z artykułami RTV i AGD, np. MediaMarkt, MediaExpert, Neonet,
  • sklepach z meblami, np. IKEA, Black, Red, White, Obi, Jysk, Bodzio,
  • sklepach odzieżowych i obuwniczych np. Reserved, 4F, Gino Rossi, Orsay, Próchnik, Top Secret, CCC,
  • sklepach z biżuterią np. Yes, Lilou, W.Kruk, Świat Złota, Swiss, Pandora,
  • sklepach ze sprzętem sportowym np. Decathlon, Go Sport, Sizeer, Martes Sport
  • restauracjach np. Sphinx, Salad Story, Da Grasso, Dominium,
  • a także innych miejscach np. kinach sieci Multikino, sklepie Empik, wypożyczalniach samochodowych, stacjach benzynowych, na basenach, w kawiarniach, sklepach internetowych, czy sklepach z zabawkami.